E merkure, 22.05.2024, 02:54 AM (GMT+1)

Shtesë » Video

99 Vjetori i Pavaresise se Shqiperise ne Bashkine e NYC- Kronike e Alba Life TV Pjesa 1

E enjte, 22.12.2011, 08:57 PM


Ne Bashkine e New Yorkut ne Manhattan, u festua 99 Vjetori i Pavaresise dhe njekohesisht Presidenti i Manhattanit vleresoi me cmime te larta disa personalitete te shquara te Diaspores, si dhe kongresistin Eliot Engel i cili ka dhene nje kontribut te jashtezakonshem ne ceshtjen shqiptare.  TV Alba Life e ka transmetuar kete te diele ne New York, njekohesisht do ta ritransmetoje dhe te shtunen tjeter.

Ne pjesen e dyte do te sjellim intervisten me superyllin e vallezimit TONI DOVOLANI i cili u vleresua po ashtu nga Presidenti i Manhattanit.

 

Per me shume ju mund te shtypni ne lidhjen me poshte.

http://www.youtube.com/watch?v=eLbWzHs7k6M

Ju urojme shikim te kendshem,

Kozeta Zylo(Vota: 9 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora