E merkure, 29.11.2023, 10:10 PM (GMT)

Kulturë

Gazmir Hysaj: Politike shqiptare

E shtune, 17.12.2011, 01:19 PM


Politike shqiptare

 

Kjo qe sheh te vret syte

Mbushur me shtet si me heren e pare

Eshte kohe e larget.

 

Jemi ne kohe

Te gjate, te lodhur

Mes rreshtave te nje poeme te paemer qe na flet per fate

 

Kjo qe degjon eshte gjithe çka mund te jape nje zhurme

Jemi ne heshtje ne cep te nje bulevardi

Me drithmat e pamundesive per te vene nje emer

 

Per shekujt mund te marrim disa dite borxh

Veshtire do ta kemi per naten

Se ajo bie e vetme ne lugine.

 

GAZMIR HYSAJ 2011(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora