E shtune, 25.05.2024, 09:35 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

SHPALLET FAJTOR SHQIPTAROAMERIKANI ME PREJARDHJE NGA DIBRA E MADHE

E premte, 08.07.2011, 08:59 PM


Shtetasi amerikan me prejardhje shqiptare, Betim Kaziu, i akuzuar për përpjekje për bashkangjitje grupeve terroriste, është shpallur fajtor nga një gjykatë federale në Brooklyn të Nju Jorkut, për çka ai mund të dënohet me burg të përjetshëm.

 

23 vjeçari Kaziu është me prejardhje nga Dibra e Maqedonisë, e jo nga Kosova, siç është raportuar në mediat ndërkombëtare dhe ato shqiptare.

 

 (Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora