E premte, 19.07.2024, 07:29 AM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Organizata terroriste '' Srpski Izvor-Burimi Serb''

E shtune, 21.05.2011, 07:57 PM


Srpski-crnogorski teroriazam:

 

office@mcnis.org.rs

infops@ptt.rs
   
Në ditën e shpalljes se pavarësisë së Kosovës, më 17/02/2008,  serbët kanë themeluar edhe një organizatë terroriste  me emrin '' Srpski Izvor-Burimi Serb''që do të ketë për qëllim parësor shfarosjen dhe okupimin e shqiptarëve. Për dallim nga
Garda e Car Llazarit“ (Car Llazari është shqiptar- Cra Lazar je albanac), Burimi Serb me seli në Nish, në programin e saj ka si qëllim jo vetëm mbrojtjen dhe  kthimin e Kosovës në Serbi por edhe marrjen e, siç thonë ata, qyteteve të vjetra serbe të Shkodrës dhe Durrësit. Njeriu numër një i kësaj organizate terroriste njihet me emrin Predrag Stamenkoviç. 

 

U srpski foklor „sina jedinca“- prokleto izgoreno seme: Srbin sam i srpsko sam dete/pokvaren sam od glave do pete!

(serb kam dhe i birit serb me emrër/i prishur jam që nga koka deri në thembër!)
 
“?????? ??? ???t? ????????? !!!!”- Ne! Vi nemate boga, vi gadni zveri psujete boga i hleba!! Vi bezbožnici i prokleti krivokletnici

(Jo! Ju s’keni zot, ju egërsira të ndyta e shani zotin dhe bukën!! Ju të pa fe dhe betimgënjeshtarë të mallkuar)

U?imo srpski jezik
 Gde si bre pizda ti materina! Jebem ti boga i bogorodicu! Jabem ti krvavo dete od tri litra! Jebem ti sisu maj?inu! Jebem ti boga! Boga ti jebem! Jebem ti majku! Jebem ti sestru! Jebem ti ženu! Jebo te bog! Bog te jebo! Jebem ti sunce žarko! Jebem ti nebo! Jebem ti hleba! Jebem ti zemlju! Jebem ti sve po spisku! Jebeš mi majku! Jebeš mi ženu! Jebeš mi sestru! Jebeš mi porodicu po spistku!

Një diplomat i huaj paska pas thënë: Beogradi është qytet i shenjtë! (Beograd je sveti grad!)
Gjatë shërimit të tij në Beograd, paska pas rënë një sëmurje e organeve mashkullore: boli me kurac-boli me kurac-bolli me kurac... dhe m'ia dhanë mua: nënat, gratë, motrat dhe krejt çka patën me regjistër!!!

Përse në Kosovë nuk ndodhi „Bosna“, Vukovari“, Srebrenica“?- sepse ishte strategu Dr. Ibrahim Rugova.
Unë, Kadri Mani, e përshëndeta tubimin dhe folësit me radhë dhe i shpjegova 4 “s” ose “z” (çetnike) të stemës serbe:


 


 (Vota: 3 . Mesatare: 2.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora