E premte, 19.07.2024, 07:11 AM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Edi e Pandeliu dalin përpara KQZ-së si mazi para bigës!!

E enjte, 19.05.2011, 07:58 PM


Edi e Pandeliu dalin përpara KQZ-së si mazi para bigës!!

 

Nga Kadri Mani

 

Anarkistët-uzurpatorë formalisht përmendin kompetencat e ligjin, dhe në ptaktikë në mënyrë flagrante e të pacipë po shkelin komptencë e ligj!

Festimi i parakohëshëm i “fitores” imagjnare të Edi Ramës dhe shou politik i Pandeli Majkos (kujtone humoristin prishtinas: Nano-millo-majko!!), është një sharje e vrazhdë “me nënë”, sebe që këta po e meritojnë.

Në vend që Pandeliu t’i thoshte Edit- sus, domus! Se ne nuk jemi kompetnt, por është KQZ-ja, ashtu sikur thotë Bersiha e Lulzim Basha, Pandeliu del me ceremoni me shoun e tij: ka dokumentet e nësnshkruara nga të dy palët, dolumentet që ai mban në dotën e djathtë, e poashtu mund t’i mbajë edhe në të majtën!!

 

T’u paralozoftë e majta dhe e djathta!!

 

Po ju kur gënjeni faqe botës, çfarë intrigantësh jeni pas perdeve!?- shërbëtorë të lindur, shërbëtorë të rritur dhe të përshtatshëm betëm për shërbëtorë. (Ivan Cankar)

Protestat armiqësore përpara Presidencës dhe vrasja e protestuesve anarkistë, për qëllimet tuja arriviste, mjaftojnë, pos

tjerash, që të mbaheni në mend për të keq e për dreq nga votuesit tuaj naivë e prmitivë.

Turp e ndot sot e mot.

 

16/05/2011(Vota: 12 . Mesatare: 2.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora