E shtune, 18.05.2024, 07:38 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Presidenti e kryeministri biseduan për detyrat që i presin

E shtune, 26.02.2011, 11:26 AM


Prishtinë, 24 shkurt - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaqi është takuar sot në kabinetin e tij me kryeministrin e Republikës së Kosovës, z.Hashim Thaçi. Në takimin me dyre te mbyllura, njoftohet te kete marre pjese vetem edhe zedhensi i Presidentit, zoti Behxhet Pacolli. Ne takim u diskutuan një varg çështjesh të rëndësishme dhe detyrat që i presin institucionet e vendit në të ardhmen. Kjo u bë e ditur nga zedhenesi i Presidentit te Kosoves, Zoti Pacolli.

- Guardian: Thaçi "peshk i madh" i krimit.

Heshtni ore horra, se leng goje po na vie. Ose na beni grepin per ta kapur, o do na mbes deti pa turist veren qe vjene!

- New York Times: Komuniteti ndërkombëtar të organizojë zgjedhje të jashtëzakonshme në Shqipëri.

Me pare na thoni per çfare se? Apo vetem sa per te zgjedhur mafijozet e radhes!

- New Vork Times-Editorial: Ndaloni vetë-shkatërrimin e Shqipërisë.

 

Jo, se momentalisht armiqet tane jane ne hall me krizen e madhe ekonomike, andaj po e bejmi vet sa per ti kuresuer ata!

 

- Artur zhei: Ndihmona Arvizu!, Per te

Vetekuptohet: per ta bere edhe me m...

- I dërguari i BE-së: Udhëheqësit politikë të bëjnë atë që themi ne

 

Por me pare mesojauni gjuhen dhe pastrojauni veshet!

 

CNN: Sali Berisha dha urdhrin për të vrarë

 (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora