E shtune, 25.03.2023, 10:05 AM (GMT)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Sekreti

E marte, 14.03.2023, 05:36 PM


Ishte në hall raportuesi në vitin 1981 se mos amerikanët po shtinin në dorë të dhënat për Repartin nr.2575 që po ndërtohej nga klasa jonë punëtore duararte brenda Kombinatit të Tekstileve "Stalin" në Tiranë. Reparti përbëhej nga 9 makineri të prodhuara "me forcat tona" dhe 3 të blera në Republikën Federale Gjermane. Burimi ishte në hall, nuk e zinte gjumi dhe informonte lart udhëheqjen në mënyrë që "amerikania të dilte bosh" në përpjekjen e saj për të ditur sekretet tona. Eh, nuk i morën vesh armiqtë kurrë sekretet e kombinatit tonë, i cili dilte me humbje katastrofike çdo vit.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora