E shtune, 04.02.2023, 03:33 PM (GMT)

Kulturë

Tomë Mrijaj: “Trump kishte të drejtë për gjithçka”, së shpejti del në qarkullim

E diele, 04.12.2022, 01:09 PM


“Trump kishte të drejtë për gjithçka”, së shpejti del në qarkullim eBooks & Book Printing, në Amazon, Barnes and Noble etj.,

Nga Tomë Mrijaj, New York

Libri “Trump kishte të drejtë për gjithçka”, me autor Klajd Kapinova trajton në gjërësi dhe thellësi këndvështrimet e historisë dhe politikës bashkëkohore amerikane, shkaqet e rënies drastike të demokracisë dhe krenarisë SHBA-së, nga paafësia e Joe Biden.

Të gjithë arritjet pozitive të Presidentit Donald J. Trump, gjatë vitëve 2016-2020, sot në administatën Biden, janë përmbysur dhe zhdukur me shpejtësi.

Niveli i inflacionit është rritur në shifra të frikshme.

Papunësia është në shifra më të larta në shkallë kombëtare, brenda komunitetëve, grupmoshave dhe gjinisë së aftë për punë.

Jeta e qytetarëve të shtresës së mesme dhe të varfër amerikane, po bëhet gjithnjë e më e vështirë, mbasi po rritën çdo ditë çmimet e ushqimeve nga 50-200%, gazit për makinat, qiraja e banesave, kreditë e ndryshme për shtëpitë e reja etj.

Sot po ndodh mbyllja e miliona bisneseve të mesme dhe të vogla në shkallë kombëtare dhe të shtetëve të ndryshme, duke sjellë falimentimin e tyre, sepse Biden ka rivendos shprehjen e çmendur Bota e Para dhe Amerika e Fundit, në vend të Amerika First, sikurse ishte në periudhët e artë të Presidentit Donald J. Trump.

Biden, përdori rezervat emergjente shtetërore (për raste lufte) të naftës dhe gazit për qëllime të pastra politike brenda vendit, për të marrë votat e popullit.

Libri me detaje trajton fakte dhe prova të marrë nga burime të pavarura amerikane mbi korrupsionin e familjes Biden ndër vite.

Libri është një kronikë, këndvështrim dhe analize e detajuar e ngjarjeve dhe skandalëve të panumërta të ditëve tona në SHBA, të cilat janë zbardhur dhe argumetuar me një analizë të mprehtë, duke i ilustruar me prova e fakte të ditëve tona.

* * *

The book “Trump was right about everything” by author Klajd Kapinova deals in breadth and depth with the perspectives of contemporary American history and politics, the causes of the drastic decline of democracy and US pride, due to Joe Biden's incompetence.

All the positive achievements of President Donald J. Trump, during the years 2016-2020, today in the Biden administration, have been reversed and disappeared rapidly.

The level of inflation has increased to alarming numbers. Unemployment is at higher rates nationally, within working-age communities, age groups and gender.

The life of the middle-class and poor American citizens is becoming more and more difficult, because the prices of food, gas for cars, rent of apartments, various loans for new houses, etc., are increasing every day from 50-200% .

Today, millions of medium and small businesses are closing nationally and in various states, bringing their bankruptcy, because Biden has restored the crazy phrase World First and America Last, instead of America First, as it was in the golden periods of President Donald J. Trump.

Biden used the state's emergency reserves of oil and gas for purely domestic political purposes, to get the people's votes.

The book deals in detail with facts and evidence obtained from independent American sources on the corruption of the Biden family over the years.

The book is a chronicle, perspective and detailed analysis of the countless events and scandals of our day in the USA, which are clarified and argued with a sharp analysis, illustrating them with evidence and facts of our day.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora