E shtune, 26.11.2022, 03:21 PM (GMT)

Kulturë

Sabit Idrizi: Në malet e Shalës

E shtune, 16.07.2022, 04:17 PM


Sabit IDRIZI

NË MALET E SHALËS

Zërin e pyllit po e dëgjoj

Edhe atë të bjeshkës

Të lumit…

Po mungon vetëm zëri im

Që ta këndojmë në kor

Atë këngën e jetës

Që e kemi kënduar përherë

Për t’i mbajtur gjithnjë të zëshme

Këto male të larta

Sa i pashpirt më duket vetja

Kur ngjitem këtu lart

E nuk e them asnjë fjalë të vetme

Për këtë madhështi…

Shalë e Bajgorës, më 11 korrik 2022(Vota: 10 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora