E enjte, 30.03.2023, 09:39 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Njoftim nga LSHAKSH

E shtune, 26.01.2013, 10:56 AM


LIDHJA E SHKRIMTARËVE ARTISTËVE DHE KRIJUESVE SHQIPTAR NË GJERMANI (LSHAKSH), ORGANIZON TAKIMIN LETRAR TRADICIONAL, NDARJEN E ÇMIMIT "AZEM SHKRELI" PËR KRIJUESIT NË MËRGATË! ANDAJ PREJ SOT

HAP KONKURSIN PËR LIBRIN MË TË MIRË NË PROZË DHE POEZI!

Konkursi mbetet i hapur nga dita e publikimit, deri më 31.03.2013. Pas kësaj date veprat e konkuruesve nuk do të mirren në shqyrtim.

Të gjithë të interesuarit, mund të postojnë librat e tyre nga tri copë (kopje) në adresën:

Hasan Qyqalla

BRAUNSBERG WEG 41

56656 BROHL- LÜTZING

Deutschland

Këshilli Organizativ i LSHAKSH-Gjermani(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora