E merkure, 04.10.2023, 07:57 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Konsolidohet Dega e LB-së në Rahovec

E diele, 30.12.2012, 11:14 AM


Sot, më 29.12.2012, u mbajt mbledhja e Këshillit Nismëtar për formimin e Degës së Lëvizjes për Bashkim në Rahovec. Mbledhjen e udhëhoqi Koordinatori i KND-së për Rahovec dhe anëtari i Kryesisë së LB-së, z. Bahtjar Hoti si dhe Habib Bytyqi, Sekretar Organizativ i Degës. Të pranishëm në mbledhje ishin edhe Sekretari Organizativi i LB-së, z. Valon Murati dhe Sekretari për Financa i LB-së, z. Fadil Fazliu. Në mbledhje morën pjesë mbi dyzet anëtarë të Degës, të cilët emëruan 25 koordinatorë të aktiveve që veprojnë nëpër lagje të qytetit dhe nëpër fshatra të komunës së Rahovecit.

Koordinatorët që u zgjodhën janë: Agim Gashi – Sopniq, Binak Berisha – Zatriq,  Mentor Thaçi – Çiflak, Gëzim Zeka - Potoqan i Poshtëm, Fatmir Krasniqi – Pastasel, Driton Shabani – Rahovec, Lagja Ambulanca, Lavdete Kabashi – Opterushe, Naser Kabashi – Zaçishtë, Selman Krasnqi - Reti e Poshtme, Sokol Berisha – Brestoc, Emërllah Kastrati - Hoçe e Vogël, Mentor Sylka – Rahovec, Lagja 1, Selajdin Gashi – Nagac, Adnan Hoti - Krushe e Madhe, Afrim Gashi  - Fortesë, Shaqir Gashi – Xërxë, Blerim Çadraku - Malësi e Vogël, Fatmir Hoti – Ratkoc, Sinan Krasniqi – Dejë, Arsim Berisha – Baboc, Milazim Osmani - Guri i Kuq, Shaqir Bajraktari – Polluzhë, Bajram Morina – Koznikë.

Zyra për Informim e LB-së

Prishtinë,

29.12.2102(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora