E merkure, 04.10.2023, 04:28 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Panairi i Librit "Tetova 2012"

E enjte, 06.12.2012, 07:44 PM


Shoqata e Botuesve Shqiptarë në Maqedoni, prej 19 deri më 23 dhjetor 2012, në Qendrën Tregtare ILIRIA CENTER, e cila gjendet në sheshin e qytetit të Tetovës, organizon Panairin e librit shqip “Tetova 2012”.

Panairi i librit shqip në Tetovë tani më veç ka marrë karakterin e një manifestimi tradicional kulturor, duke shtuar në këtë mënyrë dukshëm interesimin e lexuesit shqiptar në këto treva.

Edhe në panairin e sivjetmë të librit pritet të marrin pjesë një numër i konsiderueshëm i botuesve shqiptarë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia.

Të gjithë botuesve u sugjerojmë që të paraqiten në e-mailat:

shbsh@libri.org.mk ose shbsh_m@yahoo.com

apo të lajmërohen në telefonat:

00 389 / (0) 70 260 570

00 389 / (0) 70 587 684

00 389 / (0) 70 494 108

në mënyrë që ta bëjnë konfirmimin e pjesëmarrjes në Panair.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora