E diele, 10.12.2023, 02:26 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Simpozium në Preshevë

E merkure, 21.11.2012, 06:28 PM


L  A J M Ë R I M

SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE  E LUGINËS SË PRESHEVËS ME SELI NË PRESHEVË ORGANIZON

SIMPOZIUM SHKENCOR

TEMA : “LUGINA E PRESHEVËS NË LËVIZJEN SHQIPTARE GJATË HISTORISË”

NË SHËNIM TË 100 VJETORIT TË PAVARËSISË.

SIMPOZIUMI MBAHET MË 23-24 NËTOR  2012, DUKE FILLUAR NË ORA 11, NË SALLËN E KUVENDIT KOMUNAL TË PRESHEVËS

SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE I FTON ANËTARËT E SAJ DHE QYTETARËT E LUGINËS SË PRESHEVËS DHE MË GJËRË QË TË MARRIN PJESË NË SIMPOZIUM.

JU MIRËPRESIM

PRESHEVË, MË 20 NËNTOR.2012

SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE

NË PRESHEVË(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora