E diele, 25.02.2024, 07:33 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Avdi Ibrahimi: Denoncoj shpifjet e Haxhi Kuçit

E marte, 30.10.2012, 05:54 PM


DENONCIM PUBLIK KUNDËR SHPIFJEVE DHE RACIZMIT TË HAXHI (Latif) KUÇIT

 

Se s,ka të ndalur Haxhi Kuçi duke shpifur,ofenduar e nxitur gjithçka kundër kombit shqiptar shifet edhe në komentet e poshtëshënuara të Portalit Informativ:”Zemra Shqiptare”,që vërtet është për tu habitur se ky portal, mjaft i respektuar të lëshohet në nivele kaq të ulëta dhe të bie pre e manipulatorit,shpifësit,nxitësit dhe njeriu që din vetëm të ofendoj mbar shqiptarët,natyrisht që në vazhdën e këtyre komenteve e mesazheve dizinformative e letranxirëse apostrofohet edhe emri im.

 

Redaksi e “Zemrës Shqoptare”,në shkrimin të botuar nga ju:” Haxhi Kuçi: Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimit”. Të botuar më date: | E Marte, 02.10.2012, 04:56 PM

 

 

Redaksia

[ Sunday, 28.10.2012, 10:21 AM ] Mjaft!Mjaft më me shpifje e fyerje për njëri-tjetrin!”.Redaksi e nderuar në:”Zemra Shqiptare”,kam botuar shkrimet e mija dhe u falenderoj për korrektësi në këtë bashkëpunim.Por nuk pajtohem me vlerësimin tuaj se  ndonjiher në  shkrimet e mija të publikuara nga ana e juaj,të kem shpifur apo ofenduar dikend,përpos që i jam kund????rpërgjigjur,komentuesit Haxhi Latif Kuçit,me pseudonime të ndryshme Si:”Perparimi,Arberi,fr,si Ruzhdi Sramati,si Ali –mësues në Mushtisht,e shum emra tjer të rrejshëm”, i cili  vazhdimisht ka shpifur dhe ofenduar mbar kombin shqiptar,njëkohësisht edhe mua.Ja se çfarë ka shpifur,ka share,ka ofenduar,ka shpifur ky  smirëzi nëpër vite.Për të opinionit publik dhe lexuesve të nderuar të “Zemrës Shqiptare”,që të kuptohet drejt  se kush është në të vërtetë shpifësi dhe ofenduesi,lexoni këtë shkrim timin për ta kuptuar një here e mire të vërtetën,njëkohësisht shpresoj se reagim im i poshtëshënuar  ende ruan aktualitetin.Për: Leter Shokut Prof. Dr.Begzat Baliu

Reagim ndaj shpifjeve dhe rrenave pa krip të Haxhi Kuçit !

DREJTUAR: të ghitha mediave

--- On Sun,
8/24/08, Begzad Baliu <bbaliu@yahoo.com> wrote:
From: Begzad Baliu <bbaliu@yahoo.com>
Subject: Begzadi. Harrova ta dergoj pergjejen time
To: "avdi ibrahimi" <avdiibrahimi@yahoo.com>
Date:
Sunday, August 24, 2008, 7:11 PM

O haxhi Kuqi! Une nuk i di marredheniet tuaja as me Avdiun as me Bajram profin, e as me te tjeret qe ti i permend e une as nuk i njoh as nuk i kam njohur (nese nuk i kam harruar) sepse kemi kaluar nje lufte dhe nuk e kemi pasur lehte as paslufte. Po nje gje mund te them: kurre nuk kam dyshuar ne ata qe ua kam hanger buken apo ua kam dhene buken. Nese e kam hanger buken ne shtepine tende, te Bajramit a te Avdise dhe ua kam dhene buken time, nuk kam pasur pse te dyshoj as ne ty as ne ata. Kam mbajtur marredhnie korrekte dhe natyrisht jam perpjekur t'ua beje te miren, njerezve qe kerkuan t'i perkrahi ne kohen kur ishte me se veshtiri. Meqenese fjalia juaj ne fund eshte e pakuptueshme nuk e kuptoj as ne cfare cilisie keni permenduar emrin e gruas sime. Po une te them se ne cilendo menyre qe ju permendni emrin e saj, vetem mund te bini ne provim para respektit qe ajo ka treguar ndej jush te gjitheve. Begzadi

M e 25 gusht 2008.lexova letren të dërguar juve, nga ana e Haxhiut. Më erdhi shum keq që ky njeri shizofren po etiketon dhe përmend emra pa patur qoftë edhe argumentin më të vogël për çfarë ai shkruan në shkarravinat e tij shizofrenike.Ky shizofren flet kodra pas bregut dhe, po t'i lexosh çfarë thot dhe shkruan të krijohet bindja se kemi të bëjmë me një psikopat të nivelit të ulët nën shifrën zerro.
Në një forum:"Diskutime Shqiptare","Historia e Haxhi Latif- Kuqit-Krasniqi",datë 26 qershor 2006 thotë: 

"...Mos harroni hollkaustin e hebrenjve dhe ati nga Kosova,nuk është bërë dëbimi pa pelqimin e OKB-së.Ja ka dhënë dritën e gjelbërt Serbisë...A vepruan kështu udhëheqsat e luftës,a krijuan qeverin e re ndonjehere...Çka ta ban koka ua hjek bytha”, 
thotë Haxhi shizofreni dhe, vazhdon:
”Unë e ju mundemi mes vete me u përqit me rrejt...”
Dhe përfundon mesazhin me:
"Tung për tërë popullin shqiptar"! 

Ai paraqitet kështu sikur të jetë përfaqsuesi i tërë shqiptarëve,por ja çka thotë ky maskara pastaj për shqiptarët:

"...Po ta kisha forcën e zotit/ në një gropë/ i kisha shtie të gjithë shqiptarët!/ ku ka shqiptar ne kete rruzull toksor/ i kisha bërë grumbull në një gropë/ dhe për së gjalli i kisha varrosë/ sot tri kombe të prishta ka bota/ franca albanija e gjermani e jan t'pa besë/. “

Çfarë racisti,çfarë mendje shkalluar është Haxhiu,duket kudo në të thënat e shkrimet e tij shkarravitëse.Ja çka shkruan edhe për Kryetarin e Francës, Sarkozin:

"...A deshe në franc me ba revolucion ore pis,ore jahudi,polaku..." 
Më pastaj i drejtohet Kryeminstrit të Shqipërisë Sali Berishës:

" ...Shqiptarët t'i dhinë të gjitha të mirat,raftë një ASTEROID e jav qift nanen tërë botës..." 
Haxhi shizofrenit i del punë me krejt botën s'ka asgjë të mirë në botë për të për këtë ai kërkon qe asteroidi ta rrënoj tërë botën për hatër të Haxhiut,ose njeriut me pseudonimet e tij (minatori,babloku.perparimi,etj.) Dhe s'ndalet duke sharë e shpifur:

" ...Shqiptar vraponi me marr intervista/ e t'mi pini fenat e mia.." 

O ,zot a shkruan dhe shprehet kështu një njeri që e vetquan veten "poet"?! dhe vazhdon avazin e fyerjeve ky fare "poeti “: 

"...Si magari si shqiptari farë nuk kan në kokë..." 

Pastaj vetëshkruan biografin e tij,ku mes tjerash i gjori thotë:

"...Veprimtarin time fillova që në ditët e feminisë,veprimtarin kombëtarë e kam vazhduar vetëm vetë,se askujt nuk i kam besuar..." 

E more i gjor po urtia popullore thotë,"Trimi i mirë me shok shumë". 
Ai më tej shkruan: 

"...shpiunat udheheqesit e kosoves dhe të luftës i nxisnin serbet që të më maltertojnë..." 

Dhe sërish i drejtohet Berishes:

"...Zoti Sali Berisha...mos prano që kosovarët me të shpall qytetar nderi të Prishtinës...sepse kam inqizime telefonike me tanë intelektualet e kosovës dhe se intelegjenca e tyre është e paisur vetëm me tradhti!!!! po këta qena po na udhëheqin si në luftën e parë e të dytë qiftat e Mark Krasniqit,Fadilave,Rugovave,Thaqjanëve,Fatmirave qe si zagar shkojn e ja puthin bythen si sërbëve ashtu edhe ndërkombëtareve...Thaqi me Limen e Rugovë coftinën,janë tue na pergadit qefina".

Këto shkarravina idioteske ai i shkruan me 14 qershor 2006. Në fund shprehet dhe shpik një komb për shqiptarë që duket qartë se e keqpërdor liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtin ku shprehet me fjalen:

" Rroftë kombi ALBINAS".

Po më 18 qershor 2006 ai përsëri shkruan për Berishën: 

"...O zoti Sali Berisha sot njeriut i simbolizon pasqyren e shpirtit,veshur zerin e hyut..." 

Po ky shizofren me 27 korrik 2006 e shanë Berishën:

"...Sala nuk është hedhur në mbrojtjen tonë kurre.Veç një lëmsh bënë gjithmonë." Ja shizofreni faqe ndërron dje lavdron dhe sot shanë.Ai shanë rëndë edhe TMK-në:

"... Edhe në TMK tanë janë shpiuna..." 

Në forumin "Diskutime shqiptare-politika-vetëvendosja" Ai baltos të tjerët dhe vetëlavdërohet si një narcisoid i vockël:

"...E nderuara Kryeziu: Kur unë kam kërkue Republik për Kosovën as Demaqi nuk ka pase bythe me kërkue...Kur i nisa demostratat ne menzen e studenteve,unë jam ai studenti që i ka qëllue qimja në pjatë...Kam kalle dhe tanke kur shqiptarët nuk kanë guxue me livrit!...Tani po dalin qenat patriota! me një fjalë me pas luftue uçk ja nuk ka pas nevojë me ndërhy NATO..." 
Më 30.04.2006 në “forumin diskutime shqiptare” Titulli Re: Vetvendosja, Haxhiu shkruan “mesazh”:

“…Kam shum me shkrue por lodhesh, e nese të kam lodh me fal, sepse un mbeta një askush, i dëbuar nga shqiptarët vetëm pse ua desha LIRIN hajde se ke koh e titos,Fadilit,rugovës, nuk kesh i përshtashëm,por mori motër kur u nis lufta edhe këtu sidomos fatmir Limaj, Uke Bytyçi, Ylfet Fandaj, Bajram Bekteshi nuk me pranuan Pse? Neri me thot je shoqëruar me një poet spiun, t’i je i trent, A këta të gjith janë shokët e mi, kanë qenë se për mua janë vetëm shkije të serbise ! Avdi Ibrahimi poeti që sot është drejtor general në kek që me thijshin se është shpiun…” Ai këto mesazhe i shkruan z. Kryeziu, duke e përshëndetur si ” poet i popullit” Haxhi Latif Kuçi. 

Ai vazhdon t’i Shkruan Xhemilit:

 

” …kur shkova ne gjermani,kur u thash se uçkja nuk me ka lene me luftue? A me than ti paske dashur luftë?Ma nuk me kan vete,por edhe asvajsin kur ma kanë dhënë në prani te tyre e shkeva vetem pse figuronte si shtetas Jugosllsve…jam detyrue me i marr fëmit e me ja msy në france,por duke ndrrue identitetin ne vend të shqiptar ne ate ashkali…”

Hajde Haxhi” patrioti”me bateria të harxhuar, hajde po për këtë ti dashke t’i varrosish për së gjalli të gjith shqiptaret, se je tjetërsuar në gabel ,për atë ti shan e fyen me gjuhen e gabelit…Më 8 janar 2008 në Wikipendia,Enciklopedia e lire Haxhiu shkruan:

 

”…Gjuha shqipe mos u prekni se edhe unë rrjedhi si ju tan eshte gjuhe artificiale siq jane tana gjuhet e ballkanit(sikur e ndërtojna një kal artificial)Po për të krijue një gjuhë të re nuk eshte kushedi probleme une me j anise e bëje qe do të quditet tane rruzulli toksor!...”

 

Ja ky njeri i fut hundet kudo edhe aty ku se ka vendin…Ky njeri është një Don Kishot që më s’mund ta kontrollon më as veten e tij, gjuha shqipe nuk është gjuhë artificiale, por je ti ore i mjerë artificial dhe rrenacak gojëfëlliqur.Në forumin “ Bashkimi Kombëtar” më 13.04.2009. i gjori Haxhi shkruan :

“ …Kur kam shkruar në normale poezi për republiken e Kosovës as Demaqi nuk ka guxue me pordh… Unë sa kam ba për shqiptari as ZOTI nuk kishte pasur mundësi të bëjë…”. 

Më 08.0.2009.Gazeta “Lajm”shkruan EULEX “Nuk ka mosmarrëveshje me qeverinë”. Haxhiu me 11.09.2009.jep koment:

 

“ O shqiptar e magarca. Nxini tan komandantat e uçk e lidhni si qenat nëpër bandera neper sheshet e qyteteve e fshatrave ju tregoin se për çka kanë luftue ?...”

O’Perëndi këtë( jo)njeri duhet ta kontrolloj psikologu dhe psikiatri.E nëse ndonjëher shërohet të merret ligji me këtë racist shizofrenik... 

I kam lexuar “mesazhet” e mbushura me trillime,rrena,fantazi,provokime,idiotizma,fyerje teper banale, shkruar me fjalor rrugaçi, nga Haxhi Kuçi. Nga këto shkrime as u trondita as u mbusha me mllef. Pas leximit të “mesazheve”,shpifarake,çorientuese, me fjalor tejet banal,po mendoja fare i qetë. Si ka mundësi që një njeri normal të jetë i mbushur deri në gryk me mllef vulgar e të derdh vrer të zi ndaj gjithë botës njerëzore dhe asj shqiptare që po përpiqet me të gjitha forcat përparimtare që ta ndryshojnë botën për të mire ? Ku duhet ta ketë burimin kjo arrogance e papërmbajtur e Haxhiut ? Pas një meditimi jo të gjatë, erdha në përfundimin se rrënjet e kësaj arrogance çorientuese shpifarake duhet të jenë nga shpirt vogëlsia dhe mendjelehtësia e çekuilibruar te”miza pas veshit” e Haxhiut që nuk pati prapanic të rreshtohet në radhet e UÇK-së. Paçka se ai flet se kam bërë këtë e atë..Të gjitha këto janë thash e themet e Haxhiut të sëmurë shpirtërisht…I nderuari Begzat nuk lodhem fare se çfarë shkruan në letren e Haxhiut dërguar juve, ku ai përmend dhe baltos edhe emrin tim. Për vetën time mburrem për gjithçka që kam bër në dobi të kauzës kombëtare shqiptare, njëkohësisht ndjehem shumë i nderuar që kam qenë luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga ditet e para kur u çfaqë në skenë famëmadhja Ushtria jonë çlirimtare. Për këtë mburrem që kam statusin e Veteranit të Luftës dhe, as që kam nevoj të përshkruaj biografin time ajo është e pastër si kristali dhe, për këtë ndjehem shum i qetë, duke mos dashur të plemizoj me psikopatin Haxhi Kuqin, të cilit nuk i ka folur askush në Suharekë se të gjith e njihnin për idiot e psikopat të tërbuar, e të mos flasim më se për të gjallë çoftë edhe një shqiptar nuk i ka besuar,ai njihej nga të gjithë banorët e Suharekës edhe si sadist familjar…paçka se ai i permend emrat tanë dhe shpif e rren gjithçka për mua dhe shqiptaret në përgjithësi. Turpi le tu mbetet forumeve-portaleve informative dhe gazetave t ndryshme, qe e lejojnë memdjeshkalluarin Haxhi të fyen mbarë botën njerëzore e në veçanti shqiptarët. Soji i Haxhive s’kan punë tjera por vetëm janë për t’i përbaltur të tjerët sepse të tillë ata janë vetë… Ja çfarë shkruan në ”mesazhin” e tij dërguar mua me 21 qershor 2009 në forumet e lartë cekura:

” Pse o shok nuk me tregove se si duhet bashkëpunonim qe lirin popullit tja dhurojmë,por mshefe çdo gjë nga shoku yt qe se di pse kur e din se unë nga ju kurgje nuk mshefa por çdo gjë edhe problemet sekrete te familjes sime ti kam treguar.”

Ja çfarë është në të vërtet Haxhiu, më pare më shante e tani më quan shok, po të ishte shok i yni siç po shprehet në forum ai do të ishte krah për krah me ne në luftën çlirimtare. Këtë të drejt Haxhiut paranoik nuk ja ndalonte askush për të luftuar për lirin e atdheut…

Ndërsa për ju dhe familjen tuaj Begzat Baliu kam respekt të veçant. Ngelni shoqërisht të përshëndetur ju dhe familja. Nga Avdiu - Prizren. 

Redaksi e nderuar në: “Zemra Shqiptare”.Ja çka shkruan në portalin e tij,që nga ana profesionale gazetareske është i nivelit zero.”Diskutime Shqiptare”,më 26 Qershor 2006,” Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe”,ai kërkon shfarosjen e mbar kombit shqiptar,ky racizëm i pa pare nga ana e tij shifet si më poshtë:”…Këtë fakt po e japi për të kuptuar drejtë ju të redaksisë,se asnjëherë nuk kam shpifur e as fyer,askënd,por ai që shpif e fyen është Haxhiu.

 

 

 

 


 

 

 :: politika

Partager | Plus !

 

 

Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe

   

Aller à la page :    1, 2, 3

 

Auteur

Message

Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 8514
Registration date: 
30/04/2006

Sujet: Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe    Lun 26 Juin - 11:01

 


minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @
8:10 am 

profili
mesazh
2006-06-26 

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am 

Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin

Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin

Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i
kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose

Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t'pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE! 

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am 

Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri

A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift NANEN!Bashke me gjermanet!

 

   

 

Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 8514
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe    Lun 26 Juin - 21:29

 


Fole e rruuuuuje veze,nisoje eshte per shqiptar,sepse si magari si shquptari dallim fare nuk kan ne koke 
Serbija eshte zemra e shqipeve sepse edhe flamurin e kena sikur ata bile pa dallim edhe nga Rusija 
Edhe skenderbeu po del serb nana Voisllava serbe,baba Gjoni,por ma mire po ua dokumentoje 
Jeta dhe veprimtaria e Gjergj Kastriotit-Skënderbeut deri më 1443 
Gjergj Kastrioti lindi rreth vitit 1405. Ishte fëmija i parafundit në familjen me shumë fëmijë të babes Gjonit e te mames të Vojsllavës. Këta kishin katër djem (Stanisha, Reposhi, Konstandini e Gjergjin) dhe pesë vajza (Marin, Jellicen, Angjelinën, Vlajkën e Mamicën). 
Vete jam prof. i historis dhe qe me tere prof. dr. e historis e kemi pasur kete qeshtje dhe kerkund nuk dijne me ja lidhe,let ja lidhin per kimet e mija sepse kete histori e kan shkrue jo arberia e popullit tim,por e kan shkrue serboshqiptaret me rus bre zoti faren ua humbet ketyre,qe na helmuan edhe femit edhe gjeneratat! 


RRRRROOOOOFFFFFTTTTEEEE rozuluta 1244rofte kosova me kete.

 

 

 

 

Shpifja që po u bën Haxhiu,historisë, letërsisë, dëshmorëve e atdhedashësve shqiptar. Më ka detyruar, të ngris padi penale në Gjykatë.

 

 

Haxhi Kuçi,me pseudonimin “perparimi,arberi fr…etj”, shkruan e shpif si gjithnji,ky njeri i pa përmirësuar të cilit smira ja  ka errësuar logjikën dhe “çdo gjë te keqe ai e gjen tek Unë Avdi Ibrahimi”.Ai kështu po e keqpërdorë perms portalit të tij dezinformativ dhe antishqiptar,”,portal ky që për të keqë nuk mund ta gjesh në asnjë media e portale informative llojin e këtij dizinformatori,shpifësi dhe ofenduesi në mbarë botën.”.Ja se si rrenë,shpif dhe ofendon Haxhi Kuçi,në këtë portal të faqes së zezë.

 

 

Andaj Haxhiu duhet të denohet me ligj,për përhapjen e racizmit,shpifjes,ofendimet,nxitjet që bënë kundër njerëzve të ndryshëm ne forumin e tij të faqes së zezë,lexoni si më poshtë shkrimet e tij dhe keni për tu shokuar,sepse nga shkrimet e tij. Unë për vetën time gjatë leximit të këtyre shkrimeve antinjerëzore dhe antishqiptare, kam mbetur pa frymë dhe i shokuar…

Me date 19 Tetor 2012: (Dernière édition par Perparimi le Ven 19 Oct - 8:21, édité 1 fois ),Haxhi Kuçi me pseudonimin “Perparimi…”,publikon në portalin e tij dizinformativ këtë mesazh të poshtë shënuar nga ana e tij,”Kadri Veseli serb,Demaqi kroat”,shikoni shpifjen,nxitjen dhe rrenën e tij të radhës… Dhe ky jonjeri vazhdon ta fyejë mbarë kombin shqiptar duke treguar racizmin e tij të paparë:

 
 

 


 

Kadri Veseli serb,Demaqi kroat

   

Auteur

Message

Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 8859
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Kadri Veseli serb,Demaqi kroat    Aujourd'hui à 8:15

 


SKANDALOZE: KADRI VESELI, NË ZVICËR - BIZNESMEN ME SHTETËSI SERBE!

(Pashtriku.org, 20. 09. 2012) - Mësohet se, ish'shefi i SHIK-ut, Kadri Veseli, në Zvicër ka në bashkëpronësi një kompani që merret me tregtinë e kompjuterëve me emrin: "FK Computer GmbH". Dhe këtë kompani Veseli e ka të regjistruar si shtetas i Serbisë, edhe pse dihet mirëfilli që Zvicra e ka pranuar Republikën e Kosovës si shtet, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë, më 17 Shkurt 2008.

Në faqen zyrtare "moneyhouse.ch" ku prezentohen kompanitë e ndryshme private, pasqyrohen të dhëna (për vitin 2009) për Kadri Veselin dhe Fisnik Cukajn si bashkëpronarë të "FK Computer GmbH" me nënshtetësi serbe! Kjo nënkupton se, K.Veseli dhe F.Cukaj këtë biznes në Zvicër e kanë hapur si shtetas të Republikës së Serbisë, e jo si shtetas të Republikës së Kosovës.Kadri Veseli
http://www.pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=763
..................................................................

Në vijim lexoni të dhënat zyrtare të "FK Computer GmbH" në pronësi të K.Veslit dhe F.Cukajt të regjistruar në regjistrin zvicëran të bizneseve:
...........................
Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
.........................................................................................
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.Dernière édition par Perparimi le Ven 19 Oct - 8:21, édité 1 fois

 

   

 

Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 8859
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: Kadri Veseli serb,Demaqi kroat    Aujourd'hui à 8:17

 


http://www.pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=763

 

   

 

Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 8859
Registration date: 30/04/2006

Sujet: Re: Kadri Veseli serb,Demaqi kroat    Aujourd'hui à 8:20

 


Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
.........................................................................................
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.

 

   

 

 

Kadri Veseli serb,Demaqi kroat

   

 

Page 1 sur 1

 

 

Forum gratuit | © phpBB | Forum gratuit d'entraide | Signaler un abus | Créer un forum

 

 


Në fund të fundit nuk kemi se ç`farë presim më tepër, sikur Haxhiu të kishte force çfarë në të vërtetë do të bënte kundër mbarshqiptarëve dhe botës mbarënjerëzore,e në veçanti ndaj autorit të këtij Denoncimi Publik nga ana ime,nëse ju Redaksi e nderuar te:”Zemra Shqiptare”,jeni të interesuar për publikimin e mbi 300 faqe shkrimi që ka shpifur e ofenduar Haxhiu në portalin dizinformativ të tij”Diskutime Shqiptare”,jam i gatshëm të ju dërgoj për ti botuar ju si fejton në disa vijime.I tërë materiali faktik i është dorëzuar Prokuroris Publike,ku Unë personalisht kam bërë kallxim penal ndaj shpifjeve,rrenave,ofendimeve,fyerjeve,dhe racizmit të Haxhi Kuçit.

 

Avdi ( Beqir ) Ibrahimi, shqiptar,Më 12.10.1958 lind në fshatin Mushtisht komuna e Suharekës, Republika Shqiptare e Kosovës, tani me banim në Prizren,Rr.”Besim Shala”,pa nr,bir i punëtorit shqiptar Beqir (Selim) Ibrahimi dhe Xhevahire (Adem) Bytyçi po ashtu shqiptare.

 

Përgaditi materialin faktik me nr.ren. 1 - 30, dhe jep si prova të pakontestueshme PROKURORIS PUBLIKE KOMUNALE NË PRIZREN

 

Kundër:

 

Haxhi (Latif) Kuçi (Krasniqi),nga Suhareka,ku edhe ka vendbanimin në Rr.”Nëna Tereze”,pa nr.i lindur më 18.08.1955, bir i fshatarit Latif (Ismajl) Krasniqi,(Kuçi)nga Janqishta komuna e Malishevës dhe Naxhije Elshani nga fshati Sllapuzhan komuna e Suharekës.Tani jeton në Francë,ku ka ikur nga Kosova.

 

Bashkangjitur këtij denoncimi publik po ju dërgoj dokumrntin faktik për paraqitjen e Kallzimit Penal kundër Haxhi Kuçit,ku jam i gatshëm të përballem në gjyq për gjitha shpifjet që ka bërë kundër personalitetit tim:

 

 

 

 

 

Me respekt,

Avdi Ibrahimi nr.tele.+37744338058
Republika Shqiptare e Kosovës

 

Prizren,29 Tetor 2012.

 

 

 

 

 (Vota: 53 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora