E marte, 16.04.2024, 02:48 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Kujtim Rudina: Shqiptarët ndërveti …

E enjte, 25.10.2012, 07:50 PM


Shqiptarët ndërveti …

Nga: Kujtim Rudina

Të nderuar lexues të ZSh-së. Shkrimin e sotëm, që edhe mos të ju lodhim shumë, po e ndërtojmë veç me dy foto e dy thenie të njerëzve të mëdhenj. Them se, nuk ka nevojë për tjetër!

 

…dje e pardje,  në mes të Prishtinës!

 

… në mes të Tiranës, jo shumë larg në kohë!

 

KOMENTE SHEKULLORE

 

1. At’ Gjergj Fishta:

E tash? Shqiptarët ndër veti…!

…!

2. Bajroni: i përgjigjet pyetjes së gazetareve ne Londer, -kur nuk kan luftëra me të huajt, çka bajnë shqiptaret?

-Luftojnë njëri-tjetrin!,- ishte përgjigja e Lordit.

…!

Thënia e Fishtës është tash 100 vjet dhe e Bajronit tash 200 vjet.

E ne, ne albanezët  “trima e të mençëm”?

-Aty që aty…

Thuej “Jo”, -po deshe!

Dhe…:-Lum Europa që po na pret të negocojme per intergrimin.

------------------

Nga USA, 23 tetor 2012(Vota: 7 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora