E marte, 16.07.2024, 07:59 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Lëvizja për Bashkim: Pasaportë shqiptare

E marte, 27.11.2012, 08:25 PM


Njoftim për media

Të Mërkurën më 28 nëntor Lëvizja për Bashkim do të zhvilloj aksionin e pajisjes simbolike të qytetarëve me Pasaportë shqiptare nga “Bashkia e Prishtinës-Zyra e Gjendjes Civile”. Ky aksion do të kryhet në Prishtinë duke filluar nga ora 11.00h  në Sheshin “Zahir Pajaziti”. Aksioni do të fillojë  me shpërndarjen e pasaportës së parë,atë do ta pranoj aktorja e njohur Leze Qena. Ky aksion ka për qëllim senzibilizimin e shtetit shqiptar për lehtësimin e procedurave të pajisjes me nënshtetësi edhe të shqiptarëve që jetojnë jashtë kufijve të Republikës së Shqipërisë.

Ju ftojmë që ta ndiqni!

Personi kontaktues:

Dren Shahini

044 600 009

--

Lëvizja për Bashkim,

Prishtinë, Rr. "Rrustem Statovci", Nr. 14

E-mail: lb@levizjaperbashkim.com

Nr. tel. +381 (0)38 223 255(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora