E marte, 18.06.2024, 11:21 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Pritja e Misionit Shqiptar pranë OKB-së

E premte, 07.12.2012, 07:18 PMNga pritja e Misionit Shqiptar prane OKB-se dhe Konsullata ne NY per 100 Vjetorin e Pavaresise

Shefi i Misionit te Perhershem ne Kombet e Bashkuara, z.Ferit Hoxha me zonjen e tij Armelle Montenot Hoxha dhe Konsulli i Pergjithshem ne Nju Jork z.Dritan Mishto me zonjen e tij Agata Mishto dhane nje pritje ne Russian Tea Room ne Manhattan per te festuar 100 Vjetorin e Pavaresise se Shqiperise. Gjate ceremonise u moren disa intervista si me Ken Biberaj i cili kandidon per ne Bashkine e Nju Jorkut, dy misset shqiptare dhe te Kosoves, dhe ndermjet tyre dhe me superyllin e vallezimit z.Toni Dovolani i cili i dhuroi ne Diten e Pavaresise cmimin kampion i vallezimit ne shown e pare nga miliona amerikane "Dancing with the stars".

Ju urojme shikim te kendshem!

Te interesuarit mund te shtypin ne kete lidhje:

http://www.youtube.com/watch?v=jeOZDtjD0xY(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora