E merkure, 29.11.2023, 10:10 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Promovim në Prishtinë, 14 dhjetor 2012

E enjte, 13.12.2012, 06:48 PM


Ftesë për media

Ju njoftojmë se Shtëpia Botuese “Drita”, me datën 14 dhjetor, të premtën në ora 12:00, në ambientet e Rezidencës Ipeshkvnore në Prishtinë, bën promovimin e tre librave të botuara se fundi.

Don Lush Gjergji, “Të ftuar dhe të dërguar”, libër meditimesh, për të cilin do të flasë Don Albert Jakaj, redaktor.

Valentino Salvoldi, “Shën Teresa e Lisieux”, përkthyer në shqip nga M. Rigina Marashi, për të cilën do të flasë Don Lush Gjergji

Don Bën Bardheci, “Valët e jetës”, poezi, për të cilin libër do të flasë kritiku letrar dhe shkrimtari Prend Buzhala.

Pas promovimit, është një koktej rasti.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora