E shtune, 10.06.2023, 05:58 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Ftesë nga Ipeshkvia e Kosovës?

E marte, 15.01.2013, 08:32 PM


Me rastin e  50-vjetorit të lindjës së ipeshkëvit tonë

Imzot Dodë Gjergjit

Ju ftojmë të merrni pjesë në kremtimin e meshës së falenderimit

Në Kishën e Shën Ndout në Prishtinë

E mërkurë
16 janar 2013

ora 10:00

Ipeshkvi dëshiron që këtë Jubile të rëndësishëm të jetës së vetë

ta bashkëndajë me familjarët, miqtë dhe dashamirët

me një momente lutje dhe falënderimi Zotit.

Ky moment do të jetë mundësi edhe për t’ia shprehur urimet.

Pas meshës do të ketë një koktej rasti.

Në këtë ditë Ipeshkvi do ta ketë

DREKËn

me të varfëritë që përditë ushqehen në mensën tonë

Ipeshkvi nuk dëshiron asnjë dhuratë për vete.

Po në vend të dhuratave do të mirëpritet

një kontribut që do të shkojë për

mensën e të varfërve

në prishtinë.

Ipeshkvi Ju mirëpret me gëzim(Vota: 2 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora