E marte, 04.08.2020, 09:07 AM (GMT+1)

Kulturë » Libra

Libri më i ri i autorit Lulzim Logu, me titull:" Krisht i harruar"

E premte, 12.11.2010, 08:38 PM


Sapo ka dalë nga shtypi, libri më i ri i autorit Lulzim Logu, me titull:" Krisht i harruar"

Libri është një përmbledhje me poezi hajku dhe tanka, botuar nga Shtëpia Botuese: " Vllamasi" Tiranë, me redaktim të Milianov Kallupit, përkthyer edhe në gjuhën angleze nga poeti Kujtim Agalliu., pjesë e Bibliotekës: " Matsuo Basho''.

Ky është libri i tetë me rradhë i këtij autori. Libri ndodhet në disa librari kryesore, në Shqipëri dhe Kosovë.

 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora