E hene, 27.05.2024, 07:46 AM (GMT+1)

Kulturë

Feti Tunuzliu: Vetmia

E diele, 12.05.2024, 08:11 AM


Feti Tunuzliu

VETMIA

Ndjenjë e neveritshme - që trupin pushton

Lodhje e rënduar - që mendjen sfidon

Vuajtje e dhembshme - që shpirtin ngacmon

Kohë memece - që dot nuk vijon

O vetmitari vetmin me shpirt e mallkon!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora