E marte, 28.11.2023, 09:04 AM (GMT)

Mendime » Çeliku

Kalosh Çeliku: Sot e lërova arën me dy palë qe

E diele, 04.12.2022, 06:59 PM


SOT E LËROVA ARËN

ME DY PALË QE

NGA KALOSH ?ELIKU

Sot, e lërova Arën Time

Me dy palë qe me brirë.

Dhe, pa një kalë përpara

Gjokun, pullali me shalë.

Sot, e lërova  Arën Time

Përball Filipit Maqedonisë:

Me Dy palë qe me brirë

Gjokun pullali me shalë.

E mora pensionin 1.370 denarë

Edhe, atë: të Gruas besnike.

Përshkak, tatimeve ndaj shtetit

“Përbashkët” me vite, në pazar.

Dhe, Grave besnike. Xhadi

Që, ikën pas partive politike.

Unë kisha ditur, se: kam pasuri

Në emrin tim, në Bibliotekë.

Nuk e kisha ditiur deri Sot, se:

Pasuri kam të mëdha në Qeveri.

Paskam qenë, pasanik shqiptar...(Vota: 19 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora