E merkure, 06.12.2023, 08:45 AM (GMT)

Kulturë

Gjon Keka: Autori dhe historiani europian në vitin 1810 - Figura e Skënderbeut duhet mbajtur në zemër

E hene, 29.08.2022, 06:42 PM


Ja se çfarë shkruante për figurën e kryezotit tonë arbëror Gjergj Kastriotit, autori dhe historiani europian Scheffner, në vitin 1810:

„A nuk duhet të jetë e detyrueshme mbajtja e figurës së këtij njeriu të madh në zemër, që të mos dëshpërohemi në arritjen e gjërave të mëdha me mjete të vogla...“(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora