E premte, 01.03.2024, 08:35 AM (GMT)

Mendime » Çeliku

Kalosh Çeliku: Mushkonjat politike

E diele, 21.08.2022, 06:00 PM


MUSHKONJAT POLITIKE

NGA KALOSH ?ELIKU

Politikanët pasi e vodhën popullin me vite, dhe e lanë pa bukë, ikën me gjithë familje në pushime. E vranë në tokë, qiell e det. “Armiqtë” e shtetit të “përbashkët” dhe popullit i rrasën nëpër burgje. Familjen, miqtë, dhe partizanët partiak klanor, pasi i punësuan nëpër ministri, ikën në pushime. Nuk i stërpikën vendbanimet shqiptare me “vaksinë” anti mushkonja politike. Dhe, e lanë popullin ta hanë mushkonjat natyrore.

Mos u trembëni! Përsëri, do të kthehen në Atdhe pas posteve politike dhe pasurisë! Djersës të popullit. Luftën ta vazhdojnë me fjalime të zjarrta “patriotike” nëpër mitingje partiake për pushtet. Premtime, në arsim dhe kulturë. “Bashkim kombëtar”...

Popullin ta “shpëtojnë” nga mushkonjat politike...(Vota: 15 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora