E marte, 18.06.2024, 11:20 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Çdo institucion dhe familje duhet me i mbajtë portretet e Gjergj Kastriotit dhe Nënë Terezës

E shtune, 09.04.2022, 04:31 PM


Çdo institucion dhe familje duhet me i mbajtë portretet e Gjergj Kastriotit dhe Nënë Terezës

Nga Gjon Keka

Gjergj Kastrioti dhe Nënë Tereza janë dy figurat dhe vlerat e pavdekshme nacionale dhe internacionale, askush nuk do të na njihte, pa Çertifikatën - Gjergj Kastriotin dhe Pasaportën - Nënë Terezën.

Çdo institucion, shkollë, familje etj, duhet me i mbajtë portretet e këtyre dy figurave mbikohore e të shenjta të kombit tonë arbëror europian, sepse është bekim i madh me i mbajtë këto dy figura tona të famshme arbërore. Këto dy figura nuk mund të krahason për dy arsye: janë të shenjta dhe unike.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora