E shtune, 18.05.2024, 07:22 AM (GMT+1)

Mendime » Xharra

Fahri Xharra: Skandal diplomatik i Ministreshës Gërvalla

E marte, 05.04.2022, 09:00 PM


Skandal diplomatik i Ministreshës Gërvalla

Shkruan Fahri xharra

Skandalet e vazhdueshme të ministreshës Gërvalla tregojnë që kjo grua nuk është e aftë të mbajë këtë post dhe duhet që kjo të  jep dorëheqje.

Nga ky lajm i fshehur që nga Marsi i këtij viti, tregon që kjo punon kundër interesave poltike të Kosovës.

Ministresha qenka takuar me homologun e saj të Palestinës; asgjë e keqe, por: "Siç thuhet në njoftimin për media, gjatë takimit Gërvalla shprehu dëshirën e Kosovës për të forcuar marrëdhëniet bilaterale ndërmjet Kosovës dhe Shtetit të Palestinës, përcjell Demokracia.com."

Ç' po t? duhet Palestina, dhe çfarë mrrëdhenjesh na duhen me Palestinën që ky shtet i pa shtet nuk e ka fuqinë e një  zogu?

Ministresha e ka degjuar me vëmendje se çka ai ministër i ka treguar :" ministri Al-Maliki i tha Gërvallës se Shteti i Palestinës gëzon një marrëdhënie të veçantë me Serbinë.. "

Në kete rast  ajo është dashur  që në shenjë proteste të ngritet dhë nderprenë takimin, por ajo më vëmendje e ka vazhduar ta dëgjojë :" duke shtuar se mundësia e shqyrtimit të ndërtimit të çfarëdo marrëdhënie dypalëshe me Kosovën kushtëzohet me transferimin e Ambasadës së Kosovës nga Jerusalemi në Tel Aviv. "

Jo,oj ministreshë jo. Mos luaj me zjarr.

Kjo prapë ka dëgjuar :“Pasi prania e ambasadës në Jerusalem është një qëndrim që është në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare dhe rezolutën e Këshillit të Sigurimit”, thuhet mes tjerash në njoftim, përcjell Demokracia.com."

More, e dinë shqiptarë se ç' është dipllomacia?

"Ministri Al-Maliki "ia paska theksuar " se kjo shkelje nuk do t’i sjellë dobi Kosovës në gjetjen e rrugës drejt arritjes së njohjeve ndërkombëtare dhe anëtarësimit në bashkësinë ndërkombëtare."

Çka më tutje Zonja ?ërvalla?

Pse nuk e publikove lajmin e takimit tënd me nje perfaqsues të një shteti që të urdheron haptas për diçka që atyre iu duhet.

Mendon qeveria Kurti që me tërheqjen e Ambasadës do të ruaj stabilitetin e Kosovës?

E di ministresha rolin e Izraelit në botë? E di ministresha se kush e çliroi Kosovën?

E di ministresha se në çfarë dërrasa të kalbura është duke shkelur?

E di qeveria Kurti se pse erdhi në pushtet? Nëse jo , ne i tregojmë.

I lutem Albin Kurtit që mos të perdhosë besimin e popullit.

Shikoni,  Kosovës po i vjen një erë e keqe, koh?ve të fundit.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora