E shtune, 23.09.2023, 04:23 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Dardania sipas Strabon, dhe në kohën e sundimit romak

E diele, 20.02.2022, 08:00 PM


Dardania sipas Strabon

DARDANIA

Dardania sipas Strabon, dhe në kohën e sundimit romak.

(Nxjerrë nga gjeografia e Strabon dhe nga atlasi me përmbledhje të hartave të vjetra ,f.w.p 1900.)(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora