E premte, 08.12.2023, 03:12 AM (GMT)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Kërkohet ndihmë në informacion

E enjte, 17.02.2022, 07:20 PM


Kërkohet ndihmë në informacion

Nga Kastriot Dervishi

Emrat e mëposhtëm kanë vdekur në Kampin e Tepelenës në vitet 1949-1950 (data është përbri emrit). Kërkohet informacion në lidhje me moshën (për evidentimin e fëmijëve kjo) dhe origjinën e personave të mëposhtëm kush ka dijeni.

Informacioni kërkohet në kuadër të përpilimit të listës së personave të vdekur në Kampin e Tepelenës.

-Dodë Dedë Nikolla, 14.10.1949

-Mat Çuni 24.11.1949

-Luk Nik Laci (?) 8.12.1949

-Pashk Abili, 8.12.1949

-Mara Dod Prela, 8.12.1949

-Aishe Lamçe, 8.12.1949

-Bajram Kasati, 8.12.1949

-Gjon Prela, 3.1.1950

-Gjin Nikollaj, 3.1.1950

-Kujtim Bani, nga Mamurrasi, fëmijë; 15.12.1950(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora