E marte, 05.12.2023, 04:05 PM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Shqipëria voton!

E diele, 25.04.2021, 03:28 PM


Satirike

Shqipëria voton!

Këtë të diele për vikend,

Shqipëria me gjithë mend!

Do t’votoj për së mbari

Rama, Basha, Kryemadhi!

Ka edhe disa në garim…

Liderë me pak ndikim !

Të cilët si për çudi

Lypin hise në Qeveri!

Mirëpo, Edi e di mirë,

Si na shitet vota lirë!

Mes skandalesh me trazira,

E “kutive“ me shumë bira!

Ndizen flakë pasionet

Nuk lëvizin pozicionet!

Në një garë aq të nxehtë,

Kris belaja për pushtet!

Mes një lufte për mandat,

Socialistë e demokratë,

Ndeshen nesër mu në shesh,

Për Shqipërinë, qesh e ngjesh!

Sevdail Hyseni

(Karikatura marrë nga interneti)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora