E premte, 19.07.2024, 07:49 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Sipas kohe

E diele, 21.03.2021, 10:24 AM


SIPAS KOHE

Sipas kohe veproj unë,

nuk me zë koha në gjumë.

Në luftë, as në burg s'u dorëzova

për vend tim çdo gjë flijova.

Sot,  pse m'keni  " kaq zili ",

veç se i kam dy-tri shtëpi

dhe i pari në parti ?!

Nuk heq dorë për qeveri !

Për mua ka nevojë ky vend,

jo për ulëse në Kuvend !

Jam për post të lartë n'pusht,

kryeminister e president.

Jusuf Zenunaj, 20 mars 2021(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora