E hene, 17.05.2021, 01:19 AM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Koka nga këmbët

E shtune, 04.07.2020, 10:00 AM


Satirike

KOKA

NGA KËMBËT

Një mullinxhi dembel i madh,

E zuri gjumi shtrirë në livadh.

Me këmbët në ujë te vadë e mullirit,

Nga etja digjej si flakë e kallirit!

Ashtu i etur i shtrëngonte dhëmbët,

"Ah, sikur ta kisha kokën nga këmbët?!"

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora