E marte, 11.05.2021, 08:17 AM (GMT+1)

Kulturë

Valbona Hadri: Përndryshe…

E merkure, 01.07.2020, 09:04 PM


PËRNDRYSHE...

E urtë me buzëqeshje nëne

për inat të askujt nuk bëj asgjë

vetëm qejfit tim ia godas orën.

Përndryshe...

jam shqiponjë di të marr fluturimin

Ashtu siç kam marrë krahët dje dhe sot

Syçelë në gadishmëri si gjithnjë

po me preku kush me bisht të syrit

me kthetra shqyese

do ta bart si qengjin mbi kreshtë mali.

Më ringjallë kushtrimi i Flamurit

Dhe dy koka shkabe në një shikim

Qëndrimi, vendosmëria për të qenë

U rrënjosën qëkur të ngjizura në fisin tim.

Përndryshe ....

28 qershor 2020

Valbona R. Hadri(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora