E marte, 05.12.2023, 04:09 PM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Me nënën Shqipëri

E merkure, 27.11.2019, 08:37 PM


ME NËNËN SHQIPËRI

Në Durrës nuk erdhën me pixhame

vëllezërit nga Dardania,

me zemër të plagosur

si vetetimë mbërriu ushtria.

Ditën edhe natën

jetët shpëtojnë me lot në sy,

Mini Shengeni s'na duhet,

ooo, Ramë !

Ne jem një,

vajë edhe këngë

bashkë i kemi

me nënën Shqipëri .

J.Z. 27 NÊNTOR 2019(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora