E marte, 16.07.2024, 07:22 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Dashuria për lirinë dhe Gjergj Kastrioti

E merkure, 10.01.2018, 07:11 PM


Në letërkëmbimet e Gjergj Kastriotit me sulltanin shihet se si heroi ynë kishte plotësuar vullnetin e popullit të tij për liri e që edhe qielli arbnor e donte lirinë e tij :

“Dashuria për lirinë, e cila brohoriste nga shpirtrat e tyre dinjitoz u kurorëzua me sukses. Unë bëra detyrën time. Nuk ishte asgjë më shumë se ajo që i dhashë qiellit”-shkruan studiuesi dhe autori i tri veprave për Skënderbeun.

arbnori.info
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora