E marte, 21.05.2024, 11:54 AM (GMT+1)

Kulturë

Mustafë Rugova: Më falni që ju trazova

E premte, 22.12.2017, 09:20 AM


Mustafë Rugova

 

Me falni që ju trazova

 

E kam ba njet me ju thanë diçka në besë

Se fort ju kam per qefi e shumë per zemer

Keto ditë me një zanë mali qysh kem tuj keshë

Gja nuk la pa me thanë e iku shumë e trembun

 

Ma du' me dite se  ç'ka i kam ba viranes

Se me ma dhane dikush një çifllek tokë

Kurrë të idhtit në zemer çu s'ia kam orëbardhës

Jam ba me i nxjerr syte per njat zot

 

Fort  po mbaj shpresë se një ditë per diell

Them se ajo vjen e kenaqemi mos me'u da

Ku me ditë, ndoshta ishte moti i stines

Se k'shtu vaki kurrnjehere nuk më ka ba

 

Me falni qe ju trazova e e ndave kete hall me ju

Po çare nuk pata pa e shkarku këtë shpirtin tem

Mbetshi me shëndet e me t'mira prt këto festa

Besomni, me loçken e zemres time po ju them!

 

-Nga Hollanda,  Dhjetor 2017-(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora