E marte, 21.05.2024, 11:08 AM (GMT+1)

Kulturë

Dhimitër Pojanaku: Pa kthim

E marte, 19.12.2017, 07:56 PM


Dhimitër Pojanaku

 

PA KTHIM

Më duhet të kap një horizont për shërim!

 

Ditën,

Tremben,

Kuaj të egër,

M'ikin,

Hingëllijnë.

 

Muzgjeve,

Sa i zë,

Ngjala

Gishtave

Përdridhen,

Rrëshqasin.

 

Pas

Majave

Fshehur,

Më trazojnë,

Gërgasin!

 

Çadrën ngre!

 

Syfajkua,

Këmbëdre,

 

I ndjek.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora