E shtune, 13.07.2024, 07:13 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Familja e Gjergj Kastriotit nga Hasi

E premte, 12.02.2016, 09:11 PM


Familja e Gjergj Kastriotit rridhte nga rajoni i Hasit te Prizrenit nga fisi Kastrati,

dhe kjo shihet si ne vepren e Frang Bardhit te vitit 1636 per Gjergj Kastriotin ashtu edhe ne shume vepra tjera mbi jeten dhe vepren e Gjergj Kastriotit Skenderbeut.

Familja Kastrioti sipas Frang Bardhit, 1636


Familja Kastrioti nga Hasi i Prizrenit(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora