E diele, 24.09.2023, 02:01 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Gjergj Kastrioti, imazh nga kronika e vitit 1665

E merkure, 10.02.2016, 08:50 PM


(Georg Kastriota König von Albanien),Gjergj Kastrioti mbret i Shqiperise,

Ky eshte ai qe deri ne fund mbrojti kombin e tij dhe Europen nga barbaret osman,

nga kronikat e vitit 1665.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora