E enjte, 05.10.2023, 04:28 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Fjalimi i Gjergj Kastriotit

E diele, 22.11.2015, 04:16 PM


Fjalimi i Gjergj Kastriotit para ushtareve te tij duke i inkurajuar ne luften kunder pushtuesit barbar osman,

nga kronikat e vitit 1533.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora