E shtune, 25.05.2024, 09:15 AM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Një fletë e rrëzuar!

E premte, 31.12.2021, 09:48 PM


Zeqir Lushaj

NJË FLETË E RRËZUAR!

Ndërrim vitesh

si Vjet si Sivjet

si dhjetra shekuj e më shumë.

...!

Bashkë me fleten e fund-vitet

(si ortigjet nder hone)

diçka rrëzohet edhe tek Unë.

Rrëzohet vetvetiu

(duket si me dashje

por më shumë prej zorit).

as MIs-Bota e 1 Janarit

nuk është më Ajo...

Ajo e 31 Dhjetorit.

...!

Nderrimi i viteve

(thjeshtë) një fletë e rrëzuar

vazhdojmë ti themi :

-Gëzuar!

./.

-Shengjin Albani, fund-dhjetori 2014-(Vota: 25 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora