E enjte, 01.06.2023, 08:28 PM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Pirro mbret i Epirit

E hene, 05.05.2014, 11:30 AM


Keto pamje njera eshte gjetur ne librin “Pyrrhus, Koning Van Epiren Treur-Spel e vitit 1698" dhe tjetra ne librin “Biographien,1796”.

Kjo eshte e rendesishme per faktin se ky mbret ka lene gjurme te pashlyera ne historine e epiroteve te lashte.

Ai eshte shembull i rradh i nje mbreti te urte dhe te talentuar e trim./standardi.info(Vota: 4 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora