E enjte, 07.12.2023, 11:01 PM (GMT)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Lutje për shtet...

E premte, 27.09.2013, 06:55 PM


LUTJE PER SHTET…

-Qindra (edhe femij) shqiptarë të ngujuar nga gjakmarrja në shekullin e 21-të-

Nga Zeqir Lushaj

 

me thoni ju

më të mënçmit,

cilen të quajmë Diktaturë

 

qindra (edhe femij) të ngujuar sot

apo atë të djeshmen

edhe pse kokës i binim per mur

 

…!

e duam demokracinë

i gëzohemi kësaj dite

veçse BOLL aman

 

ju lutem shumë-boll

të mos abuzohet më

me terma politike

 

…!

gjithë bota

i lutet zotit

per jetë e shendet

 

shqiptarët e shkretë

me duart nga qielli

luten per SHTET

./.(Vota: 28 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora