E merkure, 19.06.2024, 05:57 AM (GMT+1)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Fakiri dhe Bebi Shameti

E shtune, 08.06.2024, 07:53 PM


Më 8.6.1986 u vra në një postë kufitare të Librazhdit, Bebi Shameti (në foto), 40 vjeç me banim në Tiranë. Shokët e tij mundën të arratisen.

Sipas revistës "Në shërbim të popullit" që si rrallë herë publikoi me foto kufitarët e dekoruar, njëri nga vrasësit quhej Fakir.

Trupi pa jetë i Shametit u dërgua në Tiranë me synimin për t'u përdorur për kadavër, por për arsye të panjohura (mundet që kish ardhur ndonjë tjetër më parë), u varros në Tufinë.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora