E merkure, 19.06.2024, 05:58 AM (GMT+1)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Telegrami pas pushtimit të Jugosllavisë, prill 1941

E enjte, 06.06.2024, 07:50 PM


"Shqiptarët e Maqedonisë me banim në Tiranë, i luten shumë shkëlqesisë së tij, që të përcjellë tek Duçja dhe Fyhreri, entuziazmin e tyre sepse çlirimi i tyre mishëron idealet e mijëra martirëve që dhanë jetën për të jetuar nën hijen e flamurit të Skëndërbeut, që sot është i mbrojtur dhe i garantuar nga bashkimi i kurorave.

Plot nderime" (emrat)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora