E hene, 04.03.2024, 01:49 AM (GMT)

Vërtetësi

Gentiana Mara Sula: Të ekzekutuarit me vdekje gjatë diktaturës komuniste, sipas rretheve

E premte, 05.01.2024, 07:50 PM


Gentiana Mara Sula:

Me poshte, numri i te ekzekutuarve me vdekje gjate diktatures komuniste, sipas rretheve, ne baze te te dhenave publikuar nga Kujto.al dhe perpunuar nga @albanianstat

https://www.facebook.com/gentiana.m.sula(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Kastriot Dervishi: Vrasja e Alush Lleshanakut Kastriot Dervishi: Letra që i dënuari Haxhi Baçinozi i dërgoi Nexhmije Hoxhës - Krimet tuaja s’ka sociolog dhe shkrimtar në botë që t’i përshkruajë Diktatori Enver Hoxha: Zogu dhe Fishta ishin shovinistë, na armiqësuan me jugosllavët, Kosovën nuk e duam Kastriot Dervishi: Deklaratë për atë që ndodhi në Shkodër, pas kryegritjes së Postribës. Vrasjet pa gjyq dhe torturat Kastriot Dervishi: 1226 të arrestuar për 4 muaj "lirie" Kastriot Dervishi: "Liria" e 29 nëntorit 1944 në Shkodër, edhe sheqeri kontrollohej Kastriot Dervishi: Shpronësime e burgosje pas 29 nëntorit 1944 Kastriot Dervishi: “T’i shqyenin me duart e tyre” Kastriot Dervishi: 'Zani i Atdheut' - Komunistët luftonin me flamurin e Rusisë Kastriot Dervishi: Shënimet e tollonaxhiut për delet dhe pulat e kooperativistit Kastriot Dervishi: 80 vjet nga formimi i qeverisë së Rexhep Mitrovicës Kastriot Dervishi: Arjan Kullakshi Kastriot Dervishi: Të deklasuarit si “spiunë të Sigurimit të Shtetit” Kastriot Dervishi: Pleqtë e burgosur, kundërshtarë të rrezikshëm të regjimit komunist Kastriot Dervishi: Anisa, vajza katër vjeçare që u vra në kufi në vitin 1990 Kastriot Dervishi: Të internuar në Tepelenë Kastriot Dervishi: Kroati që zbuloi grushtin e shtetit Kastriot Dervishi: Rrangallat Kastriot Dervishi: Kryengritja e Postribës, përpjekje për rrëzimin e regjimit komunist Kastriot Dervishi: Makina e shkrimit që shkruante italisht

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora