E merkure, 06.12.2023, 07:46 AM (GMT)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: 80 vjet nga formimi i qeverisë së Rexhep Mitrovicës

E diele, 05.11.2023, 07:12 PM


Në selinë e Këshillit të Naltë (sot Biblioteka "Sotir Kolea"), betimi i qeverisë para katër anëtarëve të këshillit në fjalë. Tre ministra të kësaj qeverie u dënuan dhe vdiqën në burg (Dodbiba, Kolaj, Gjylbegu), një u dënua (Bllaca). Të tjerët vdiqën jashtë Shqipërisë.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora