E marte, 18.06.2024, 10:46 AM (GMT+1)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Rrangallat

E shtune, 16.09.2023, 07:54 PM


Shokët e magazinës së dekorit, keshën bërë një punë të mirë sot, e pasuruan materialin propagandistik. Kishin shtuar shumë figura si "heroi i popullit" shoku Spiro, shokun Mihal, etj. Për arsye të panjohura, e kishin lënë horizontal e në hije foton e "heroit të popullit" Kajo Karafili, pas fotos së "heroit të popullit" Mihal Duri, dikur përshëndetës fashist. Për arsye të panjohura, duke mos njohur ngjarjet mbase, pikturës me tank fashist, mbi të cilin qëndronte "heroi i popullit" Vojo Kushi, i keshën vënë një simbol nazist. Gjithsesi, vend i duhur edhe për shokun Stalin, rekordmenin e vrasësit më të madh të sovjetikëve.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora