E diele, 25.02.2024, 10:39 PM (GMT)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: 'Zani i Atdheut' - Komunistët luftonin me flamurin e Rusisë

E marte, 21.11.2023, 07:50 PM


Gazeta "Zani i Atdheut" (botim i Komandës së Përgjithshme në Shkodër), e cila doli në dy numra, më 19 dhe 23 nëntor 1944, pasi evidentonte se komunistët luftonin me flamurin e Rusisë e quante punën e tyre si të një druvari që priste një pyll pa zot.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora