E diele, 19.05.2024, 05:58 PM (GMT+1)

Kulturë » Ypi

Edison Ypi: Paska qenë Shqipëria plot me Zonja dhe Zotërinj!

E enjte, 18.01.2024, 08:52 PM


Edison Ypi:

Zoti Trapi, Zoti Leshi, Zoti Muti, Zoti Loqa, Zoti Çiçi, Zonja Skilja, Zonja Kaka, Zonja Shurra...

Plot e përplot banaqet, gazetat, Interneti, me injoranta dhe hajdutë që bëjnë sikur respektojnë etikën (inekzistente) dhe edukatën (e munguar) duke iu drejtuar me "Zoti" dhe "Zonja" pikërisht atij dhe asaj që duan me ja nxjerr sytë me pirun, ose ta shkojnë në hell me zjarr të ngadaltë.

Paska qenë Shqipëria plot me Zonja dhe Zotërinj, dhe se paskemi ditur. Duhet të vinin të na i tregonin mercenarët  e medias dhe hajdutët e politikës.

Në Itali, Amerikë, Angli, e gjetke, veç rasteve ceremoniale, në komunikimin publik nuk i drejtohen tjetrit me "Zoti" apo "Zonja".

U bo bytha e halabakëve me i mbush ekranet me Zonja dhe Zotërinj nga ata që e hedhin në erë Shqipërinë për pes lek. Ptu rrac e qelbët, shkofsh në Ferr.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora