E merkure, 22.05.2024, 03:55 AM (GMT+1)

Mendime » Xharra

Fahri Xharra: Ky flet çka i thotë Serbia

E premte, 11.11.2022, 08:53 PM


Ky flet çka i thotë Serbia

Shkruan Fahri Xharra

Sa të mjerë që jemi, po duam ta varrosim Kosovën ose t'ia rikthejmë Serbisë.

Pozitë dhe Opozitë mos thuani Jo!

Ju të gjithë nuk e njihni historinë as bile nga 1912 -ta!

Nicolas Bay flet si serb me gojën e francezit.

Si është e mundur që gjatë qëndrimit të tij në fund të  Tetori 22 , asnjë ng ju nuk e çelet , gojën , të reagoni së paku me një deklaratë?

Pse "analistat " politik të Kosovës adkund nuk u dëgjuan të kenë thënë se paku një fjalë.

Ai e bëri trosh Kosovën dhe shqiptarët e saj

Të gjitha debatet tuaja e knaqën Serbin?. Te gjitha mediumet serbe të shkruara apo pamore e sulmonin Kosovën me fjalët e juaja.Ishit krenaria e Serbisë , ju lumtë !

Dje e sot kur kryeministri dhe kryetarja e Kosovës janë në Paris, Nicolas Bay bën propagandë serbe kundër nesh, dhe percillet nga mediumet fanceze

Klikoni në link dhe e shihni se sa afër jem ta humbim Kosovën.

"Sot- thotë ai, Shqiptarët, shumicë muslimane- e planifikojnë rrezikun e një pastrimi etnik perfundimtar të të krishterëve të fundit serb në Kosovë"

????? « Aujourd’hui, les Albanais – majoritairement musulmans – font planer la menace d’une épuration ethnique définitive sur les derniers Serbes chrétiens du Kosovo. »

Ma tribune dans Causeur.fr ???????? https://www.causeur.fr/le-kosovo-entre-epuration-ethnique-guerre-de-civilisation-et-abandon-occidental-245951

Unë i shkrova për takimin e  Imzot Nikë Prelajt me Millosheviqin  dhe  bisedën e tyre.

Cher M. Bay. J'essaie de fournir des informations supplémentaires sur les Albanais du Kosovo. Vous êtes mal renseigné Soyez patient et lisez cette courte information. Peu avant la guerre de 1999, M. Milo?evi? a appelé Monseigneur Nikë Prelajn à l'audience et lui a dit : "Notre croix est en danger" Monseigneur Nikë Prelaj répond : - Monsieur Miloševi?, ne l'oubliez pas, car j'étais albanais avant d'être catholique. Je suis ici et avant tous les autres prophètes !(Vota: 3 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora